Strona główna Kursy ZOGA MOVEMENT WADY POSTAWY – Kraków

ZOGA MOVEMENT WADY POSTAWY – Kraków

Na szkoleniu otrzymasz wiedzę oraz umiejętności dotyczące: oceny prawidłowej postawy i ruchu oraz strategie terapeutyczne; omówienia interakcji stopy z podłożem i konsekwencji braku tej równowagi w reszcie ciała; tworzenia strategii dla poprawy mechaniki stopy i nogi, dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa; stopa i kończyna dolna; technik skutecznie wpływających na strukturę i ruch w obszarze stopy i kończyn dolnych; uzupełnienie technik manualnych o techniki kierowania ruchem; klatki piersiowej i kręgosłupa; nieprawidłowości występujących w obrębie klatki piersiowej i kręgosłupa. praca nad przywróceniem prawidłowej ruchomości i postawy ciała; spirali mięśniowo-powięziowej; omówienia przebiegu oraz analizy funkcjonalnej tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej; tkanek głębokich a wady postawy; tkanek głębokich, połączeń mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne połączenia tkanek w ciele. Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych i korespondujących z nimi wad postawy. Nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Ćwiczenia zalecane pacjentom do domu z zakresu metody Zoga Movement, które wspomagać będą proces terapeutyczny.Dane kursu:

Data: 19-23.04.2023

Godziny: 9:00-17:00

Wykładowcy:
Wojciech Cackowski

Szczegółowe informacje:
https://fizjoterapiadziecka.pl


Informacje o kursie

Cel i efekty szkolenia:

Na szkoleniu otrzymasz wiedzę oraz umiejętności dotyczące:

oceny prawidłowej postawy i ruchu oraz strategie terapeutyczne; omówienia interakcji stopy z podłożem i konsekwencji braku tej równowagi w reszcie ciała; tworzenia strategii dla poprawy mechaniki stopy i nogi, dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa; stopa i kończyna dolna; technik skutecznie wpływających na strukturę i ruch w obszarze stopy i kończyn dolnych; uzupełnienie technik manualnych o techniki kierowania ruchem; klatki piersiowej i kręgosłupa; nieprawidłowości występujących w obrębie klatki piersiowej i kręgosłupa. praca nad przywróceniem prawidłowej ruchomości i postawy ciała; spirali mięśniowo-powięziowej; omówienia przebiegu oraz analizy funkcjonalnej tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej; tkanek głębokich a wady postawy; tkanek głębokich, połączeń mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne połączenia tkanek w ciele.
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych i korespondujących z nimi wad postawy. Nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Ćwiczenia zalecane pacjentom do domu z zakresu metody Zoga Movement, które wspomagać będą proces terapeutyczny.
Dwie sesje demo przeprowadzone przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.

Program szkolenia:

Opis zakresu szkolenia
 1
Ocena prawidłowej postawy i ruchu oraz strategie terapeutyczne
Omówienie interakcji stopy z podłożem i konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Tworzenie strategii dla poprawy mechaniki stopy i nogi, dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.
2
Stopa i kończyna dolna
Techniki skutecznie wpływające na strukturę i ruch w obszarze stopy i kończyn dolnych. Uzupełnienie technik manualnych o techniki kierowania ruchem.
3
Klatka piersiowa i kręgosłup
Nieprawidłowości występujące w obrębie klatki piersiowej i kręgosłupa. Praca nad przywróceniem prawidłowej ruchomości i postawy ciała.
Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na pacjencie z zewnątrz.
Praca kursantów na dzieciach.
4
Spirala mięśniowo-powięziowa
Omówienie przebiegu oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.
5
Tkanki głębokie a wady postawy
Tkanki głębokie, połączenia mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne połączenia tkanek w ciele.
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych i korespondujących z nimi wad postawy. Nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Ćwiczenia zalecane pacjentom do domu z zakresu metody Zoga Movement, które wspomagać będą proces terapeutyczny.
Wróć do listy kursów