• en
Strona główna Kursy Integracja Strukturalna Czaszki – 4 dni – Brak miejsc

Integracja Strukturalna Czaszki – 4 dni – Brak miejscDane kursu:

Data: 29.11.2022-02.12.2022

Godziny: 9:00-16:30

Lokalizacja: Centrum Kulturalno- Kongresowe Jordanki, Aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń

Wykładowcy:
Sharon Wheeler

Koszt uczestnictwa: 4300 pln brutto, zaliczka 1000 pln brutto

Szczegółowe informacje:
magda@zoga-movement.com, dominika@zoga-movement.com


Informacje o kursie

Integracja Strukturalna Czaszki – 4 dni

Prowadzące: Sharon Wheeler, na szkoleniu będzie obecny tłumacz – Brak miejsc, w celu wpisania się na listę rezerwową prosimy o kontakt pod adresem: magda@zoga-movement.com

Data: 29.11.2022-02.12.2022

Miejsce: Centrum Kulturalno- Kongresowe Jordanki, Aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń

Cena: 4300 pln brutto / 1000 pln brutto zaliczka

Szczegółowe informacje: magda@zoga-movement.com, dominika@zoga-movement.com

Godziny:
Dzień I 9.00-16.30
Dzień II 9.00-16.30
Dzień III 9.00-16.30
Dzień IV 9.00-16.30


Integracja Strukturalna Czaszki – 4 dni

Szkolenie to przeznaczone jest dla terapeutów chcących nauczyć się pracy na czaszce, która może bardzo skutecznie wpłynąć na jej kształt i występujące asymetrie. Poprzez delikatne i precyzyjne ruchy obrotowe i równoważące terapeuta dokonuje zmian napięciowych w obszarze poszczególnych warstw powięziowych. Poprzez te zmiany wpływa na relacje elementów kostnych oraz ich wewnętrzne naprężenia i deformacje. Ida Rolf pracowała na czaszce w sesji 7 Integracji Strukturalnej i Sharon Wheeler, jej bezpośrednia uczennica, rozwinęła tą pracę w kierunku delikatnego odkształcania asymetrii głowy u dzieci. Siódma sesja jest centralnym elementem dziesięciu sesji procesu integracji strukturalnej. Dr Rolf powiedziała kiedyś, że robimy pierwsze sześć sesji, abyśmy mogli przejść do siódmej sesji, a następnie ostatnie trzy sesje spędzamy na integracji tego, co pochodzi z sesji siódmej.

Główny schemat sesji pochodzi od dr Rolf z kilkoma interesującymi technikami zmiany kości opracowanymi specjalnie dla czaszki przez Sharon. Te techniki zmiany kości są bezpośrednie; możesz oczekiwać od nich dużych zmian strukturalnych.

Inne wyspecjalizowane techniki czaszkowe obejmują chwyty dla żuchwy, łuku jarzmowego, oczodołów i otoczenia relacji Atlas / Axis. Będziemy również pracować z nosem, uszami i innymi strukturami z przodu szyi.

Studenci będą wymieniać sesje pod nadzorem instruktora, jak i będą mieli okazję pracować z modelem zewnętrznym. Sharon uczy tego nieskończenie fascynującego tematu ze szczegółami i precyzją, z indywidualną uwagą i tendencją do inwencji.

Gorąco zapraszamy do nauki z Sharon Wheeler i czerpania z jej ponad 50 letniego doświadczenia w pracy z ciałem.

Sharon Wheeler zanim została terapeutką Integracji Strukturalnej Sharon Wheeler była częścią personelu w Instytucie Esalen w Big Sur w Kalifornii, gdzie uczyła masażu przez kilka lat. Sharon była jedną z pierwszych studentów, a także jedną z niewielu kobiet, studiujących z dr Idą Rolf od 1970 do 1978. Sharon była jedną z „eksperymentów artystycznych” dr Rolf. Obecnie praktykuje w Waszyngtonie w pobliżu Seattle i prowadzi zajęcia specjalistyczne m.in. BoneWork, ScarWork, Praca na Czaszce czy Praca na Kości Krzyżowej.

Wróć do listy kursów