• en
Strona główna Kursy Praca na Bliznach: Integracja Blizn z Siecią Powięziową – 5 dni

Praca na Bliznach: Integracja Blizn z Siecią Powięziową – 5 dniDane kursu:

Data: 15-19.06.2021

Godziny: 9:00-18:00

Lokalizacja: Hotel Mercure, Adres: Józefa Ignacego Kraszewskiego 1/3, 87-100 Toruń (nowe miejsce)

Wykładowcy:
Sharon Wheeler Robert Schleip

Koszt uczestnictwa: 3700 PLN brutto, zaliczka 1000 PLN

Szczegółowe informacje:
+48 606 813 382, adres e-mail: magda@zoga-movement.com


Informacje o kursie

Praca na Bliznach: Integracja Blizn z Siecią Powięziową – 5 dni

Wyjątkowe warsztaty prowadzone przez najbardziej rozpoznawalnego naukowca w dziedzinie badań nad powięzią i terapeutę Integracji Strukturalnej Roberta Schleipa i niesamowitą bezpośrednią uczennicę Dr Idy Rolf, dzielącą się swoim 50 letnim doświadczeniem w pracy manualnej, Sharon Wheeler.

Oboje znają się od lat. Zaangażowali się w pracę na bliznach na różne sposoby: ona w praktyce, on w laboratorium.
Teraz po raz pierwszy łączą siły, aby wspólnie przekazać swoje doświadczenie.

 

Robert Schleip jest biologiem, psychologiem człowieka, instruktorem rolfingu i metody Feldenkreisa. Specjalizuje się w badaniach powięzi. Jego praca doktorska na temat czynnej kurczliwości powięzi została nagrodzona prestiżową nagrodą im. Vladimira Jandy w dziedzinie medycyny mięśniowo-szkieletowej. Dyrektor Fascia Research Group na uniwersytecie Ulm w Niemczech oraz kierownik badań przy European Rolfing Association. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek i artykułów naukowych publikowanych w wielu językach. Robert jest inicjatorem i organizatorem wielu europejskich projektów badawczych w dziedzinie tkanek łącznych. Jest uznanym wykładowcą i organizatorem wielu kongresów i konferencji.

Sharon Wheeler zanim została terapeutką Integracji Strukturalnej Sharon Wheeler była częścią personelu w Instytucie Esalen w Big Sur w Kalifornii, gdzie uczyła masażu przez kilka lat. Sharon była jedną z pierwszych studentów, a także jedną z niewielu kobiet, studiujących z dr Idą Rolf od 1970 do 1978. Sharon była jedną z “eksperymentów artystycznych” dr Rolf. Obecnie praktykuje w Waszyngtonie w pobliżu Seattle i prowadzi zajęcia specjalistyczne m.in. BoneWork, ScarWork, Praca na Czaszce czy Praca na Kości Krzyżowej.

Integracja blizn z siecią powięziową jest oryginalnym odkryciem Sharon i stale się rozwija. Szybka i zachwycająca praca na bliznach w wykonaniu Sharon przekształca szorstką i chropowatą strukturę blizn w gładką i sprężystą trójwymiarową powięziową sieć. Przedstawionych będzie ponad dwadzieścia technik manualnych używanych do integracji różnych rodzajów blizn z siecią powięziową. Praca z blizną polega na lekkim dotknięciu i rzadko bywa bolesna, nawet w przypadku bardzo świeżych blizn, a ilość zmian podczas jednej interwencji jest znaczna.

Naturalne i chirurgiczne blizny w każdym wieku reagują natychmiast, po czym następuje krótki okres szybkiego gojenia i ciągłej poprawy. Struktura blizny zmienia się szybko i łatwo. Praca zaczyna się od warstw powierzchniowych i przechodzi w głąb blizn. Praca na bliznach często skutkuje przesunięciem integracyjnym całego ciała wraz z ustąpieniem traumy, a większość dysfunkcji nerwów, takich jak drętwienie, zwykle ustępuje w trakcie trwania sesji.

Praca z bliznami jest jak porozumiewanie się innym językiem w świecie powięzi. Pomocne w studiowaniu blizn są dbałość o szczegóły oraz postrzeganie niewielkich zmian.

Uczestnicy poznają techniki na tyle dobrze, aby zabrać je do domu i wykorzystać w swojej własnej praktyce. Praca na bliznach może wpasować się w serię Integracji Strukturalnej lub służyć jako indywidualny samodzielny zabieg.

Formularz zgłoszeniowyWróć do listy kursów