• en
Strona główna Kursy Praca na Kościach: Integracja Kości z Siecią Powięziową – 5 dni

Praca na Kościach: Integracja Kości z Siecią Powięziową – 5 dniDane kursu:

Data: 06-10.07.2022

Godziny:

Lokalizacja: Hotel Mercure Toruń Centrum J.Ignacego Kraszewskiego 1/3, 87-100 Toruń

Wykładowcy:
Sharon Wheeler

Koszt uczestnictwa: 4500 pln brutto / 1000 pln brutto zaliczka

Szczegółowe informacje:
+48 602 181 861, magda@zoga-movement.com, dominika@zoga-movement.com


Informacje o kursie

Praca na Kościach: Integracja Kości z Siecią Powięziową – 5 dni

Prowadzące: Sharon Wheeler, na szkoleniu będzie obecny tłumacz

Data: 06-10.07.2022

Miejsce: Hotel Mercure Toruń Centrum J.Ignacego Kraszewskiego 1/3, 87-100 Toruń

Cena: 4500 pln brutto / 1000 pln brutto zaliczka

Szczegółowe informacje: tel. +48 602 181 861, magda@zoga-movement.com, dominika@zoga-movement.com

Godziny:
Dzień I 9.00-17.30
Dzień II 9.00-17.30
Dzień III 9.00-17.30
Dzień IV 9.00-17.00
Dzień V 9.00-17.00


Przełomowe informacje przedstawione na tym szkoleniu są wynikiem badań Sharon nad powięziową plastycznością kości. Jej początkowe odkrycia w tej dziedzinie pojawiły się podczas jej praktyki Rolfingu oraz Integracji Strukturalnej. Z biegiem czasu zebrała techniki “Bone Rolling” i rozwinęła fenomen “Bone Change”. Te dwie powiązane metody będą tematem szkolenia. Obie spowodują trwałe zmiany strukturalne oraz poszerzą granice tego, co jest możliwe, aby naprawiać strukturę i funkcję organizmu.

“Bone Change” – Zmiana Kości – jest metodą stosowania bezpośredniego i precyzyjnego nacisku na powięź kości. Tą techniką źle wyleczone, krzywe, skręcone kości można naprawić i przywrócić im normalny kształt i kontur.

„Bone Rolling” – Rolling Kości – działa poprzez powięź aby odkleić powiązania okostnej kości. Wypadki i urazy mogą dezorganizować funkcjonalne zależności między kośćmi. Kości mogą “utknąć” razem powodując przewlekłą dysfunkcję. W Rolling’u kości głęboki nacisk manualny jest precyzyjnie kierowany przez adhezję okostnową, aby uwolnić zablokowane kości. Kości mogą teraz swobodnie poruszać się lub “toczyć” w kierunku stworzenia lepszej relacji w obrębie sieci struktury powięziowej. Techniki Rolling’u kości dedykowane są dla większości relacji kość-kości w ciele. Rolling kości powoduje głębokie, trwałe przesunięcia strukturalne.

Studenci będą mieli okazję pracować na sobie nawzajem, oraz będą mieli zapewnioną dużą różnorodność przypadków podczas pracy na modelach. Małe rozmiary grupy pozwolą na zindywidualizowanie uwagi do głębszej nauki.

Sharon zademonstruje również “Two-Handed Torque” dla czaszki. To fascynujące i niepowtarzalne podejście wygładza nierówności w czaszce, ukazując plastyczność powięziową kości gąbczastej.

Sharon Wheeler zanim została terapeutką Integracji Strukturalnej Sharon Wheeler była częścią personelu w Instytucie Esalen w Big Sur w Kalifornii, gdzie uczyła masażu przez kilka lat. Sharon była jedną z pierwszych studentów, a także jedną z niewielu kobiet, studiujących z dr Idą Rolf od 1970 do 1978. Sharon była jedną z “eksperymentów artystycznych” dr Rolf. Obecnie praktykuje w Waszyngtonie w pobliżu Seattle i prowadzi zajęcia specjalistyczne m.in. BoneWork, ScarWork, Praca na Czaszce czy Praca na Kości Krzyżowej.

Formularz zgłoszeniowyWróć do listy kursów