Strona główna Kursy Test strony modułów

Test strony modułów

Ewentualne intro do diagramu

ZOGA

ZOGA MULTIDIMENSIONAL MOVEMENT

Zoga to koncepcja ruchowa dla każdego kto chce osiągnąć swobodę i świadomość ruchu oraz postawy w 4D. Poddaje próbie wszystkie możliwe relacje ciała do grawitacji i tworzy wiele globalnych i lokalnych wektorów ruchu dostępnych w ciele.

Używa mapy Taśm Anatomicznych (Anatomy Trains) do kierowania procesem biomechanicznych interwencji wokół tensegracyjnego systemu powięziowego. Asany Jogi są testami funkcjonalnymi i pozycjami wywołującymi różne wektory pociągania pomiędzy różnymi warstwami powięziowymi. Zoga jest zaprojektowana dla wspierania i osiągania celów Integracji Strukturalnej i stworzenia trwałej zmiany wzorca w organizacji systemu mięśniowo – powięziowego w ludzkim ciele.

Zoga może przybierać formę:

 • indywidualnej podróży przez samoekslorację własnego ciała (proces samoedukacji)
 • doświadczenia grupowych zajęć ruchowych z Praktykiem Zoga Movement
 • lub w sesjach jeden na jeden z Certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement

ZOGA MOVEMENT INTRODUCTION

Podczas tego szkolenia uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy w metodzie Zoga Movement. Przedstawiona zostanie im koncepcja relatywnego ruchu tkanek oraz jego wpływu na reakcje łańcuchowe w stawach, które warunkują możliwość swobodnego ruchu. Poznają również podstawy analizy posturalnej oraz analizy biomechanicznej ciała w ruchu. Kolejnym krokiem będzie doświadczenie tego, w jaki sposób poprzez odpowiednio zaprojektowane sekwencje ruchowe uzyskiwać zmiany w organizacji przestrzennej ciała w grawitacji oraz przywracanie większej ilości potencjału ruchu w swoim ciele i ciele pacjenta.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia zapoznają się ze skutecznymi technikami manualnymi i technikami wspomagania ruchu, które pomogą im osiągać lokalne i globalne zmiany w układzie biomechanicznym ciała swoich pacjentów.

Zapraszamy do doświadczenia tej przemiany na sobie podczas 3 dniowego kursy Zoga Movement Introduction.

Nauczyciele:

Wojciech Cackowski, Grzegorz Srokowski

ZOGA MOVEMENT PRACTICE ADVANCED

Program przeznaczony dla profesjonalistów zajmujących się ruchem, którzy prowadzą zajęcia w grupach. Uczniowie poznają wszystkie zasady Zoga Movement oparte na integracji strukturalnej, jodze i kierunkowym ślizgu warstw powięziowych. Nauczą się, jak prowadzić 12-tygodniowy program, który poprowadzi grupę przez podróż do samodzielnej eksploracji, która pomoże im osiągnąć lepszy stosunek do grawitacji w postawie i ruchu. Celem tego 12-tygodniowego programu jest pomoc ludziom w reorganizacji ich systemu biotensegracyjnego, ale także znalezienie lepszych połączeń ze sobą i własnym ciałem.

Zoga Movement Practice Certification Program

By zostać certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement Practice …

Program certyfikacji dla specjalistów ruchowych pracujących z grupami. Program certyfikacji składa się z 3 kroków:

 1. Zoga Movement Introduction – 3 dni (krok pierwszy).
 2. Zoga Movement Practice Advanced – 6 dni (krok drugi).
 3. Zoga Movement Practice Certification Module – 15 dni (krok trzeci).

Po uczestnictwie w kursie wprowadzającym Zoga Movement Introduction (krok pierwszy), kolejnym krokiem jest 6-dniowe szkolenie skoncentrowane na poznaniu Lokalnego zrozumienia i Globalnych interwencji.

Zoga Movement Practice Advanced (krok drugi) – 6 dni. Ten program koncentruje się na zrozumieniu 6 obszarów ciała. Każdy dzień będzie pracą na innym obszarze. Zaczniemy od nauki o ruchu i uzyskania przestrzennego zrozumienia anatomii całego ciała. Zaczynając od stóp, zbadamy możliwości ruchu między poszczególnymi segmentami ciała, kończąc na równoważeniu ruchów głowy i szyi. Uczniowie dowiedzą się także, jak obserwować obszary wymagające interwencji ruchowej i jak wprowadzać zmiany w tych obszarach podczas zajęć w klasie. Zbadamy najczęstsze wzorce postawy i ruchu, a następnie opracujemy strategie, aby na nie wpłynąć.

Zoga Movement Practice Certification Module (krok trzeci) – 15 dni. Ten 15-dniowy moduł będzie koncentrował się na tworzeniu programów zajęć grupowych na zasadzie 12 kroków zbudowanych wokół strategii Integracji Strukturalnej. Nauczy Cię, jak pomóc klientom osiągnąć określone postępy w zakresie ruchomości jak i organizacji strukturalnej ciała. Da Tobie możliwość poprowadzenia zajęć dla osób w różnym wieku i z różnym poziomem sprawności.

By zostać certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement Practice należy pozytywnie ukończyć zajęcia certyfikujące, które przebiegają w następujący sposób:

 • 5 dni zajęć & 2 dni wolne
 • 5 dni zajęć & 1 dzień wolny
 • 5 dni zajęć
Nauczyciele:

Wojciech Cackowski

ZOGA MOVEMENT THERAPY ADVANCED

Zoga Movement Therapy Certification Program

Program przeznaczony dla terapeutów, którzy chcą pracować indywidualnie z klientami, a także chcą poszerzyć swoje zrozumienie i wykorzystanie ruchu w procesie terapeutycznym. W tym programie certyfikacji uczniowie poznają 12-sesyjny proces terapeutyczny, który wspiera cele integracji strukturalnej i daje klientom możliwość lepszego zrozumienia siebie poprzez ruch. Daje im jednocześnie możliwość odzyskania swobody oraz lekkości poruszania się i funkcjonowania w grawitacji.

Program certyfikacji dla terapeutów manualnych / fizjoterapeutów pracujących indywidualnie:

 • Zoga Movement Introduction – 3 days
 • Zoga Movement Therapy Advanced Part 1 – 3 dni
 • Zoga Movement Therapy Advanced Part 2 – 3 dni
 • Zoga Movement Therapy Advanced Part 3 – 3 dni
 • Zoga Movement Therapy Certification Module- 30 dni

Zoga Movement Therapy Certification Program

Program szkoleniowy rozpoczyna się od warsztatów wprowadzających Zoga Movement Introduction (krok pierwszy), po których następują 3 zaawansowane szkolenia (krok drugi):

1. Zoga Movement Therapy Advanced Part 1 – 3 dni
„Stopy, Nogi i Miednica”
W ciągu tych 3 dni uczniowie będą eksplorować anatomię i biomechanikę ruchu nóg i miednicy. Obejmuje to ruch grupowy, analizę funkcjonalną i posturalną, manualne kierowanie i interwencje. Szkolenie dotyczy najczęstszych wzorców postawy i daje studentom narzędzia do badania i oddziaływania terapeutycznego w celu poprawy funkcjonowania w tym obszarze i lepszej jego relacji z resztą układu tensegracyjnego ciała.

2. Zoga Movement Therapy Advanced Part 2 – 3 dni
„Brzuch, Klatka Piersiowa i Kręgosłup”
Ta część ma na celu wgłębienie się w bardzo złożony świat oddechu, emocji, narządów wewnętrznych i naczyń. Poprzez ruch, ćwiczenia świadomości, dotyk i oddech uczniowie zanurzą się w świat “rytmów życia”. Nauczą się skutecznych interwencji, które wpływają na możliwości poruszania się w naszych “jamach ciała” i wokół kręgosłupa.

3. Zoga Movement Therapy Advanced Part 3 – 3 dni
„Barki, Ramiona, Głowa i Szyja”
Podczas tej ostatniej części uczniowie przyjrzą się bliżej relacjom w ruchu i funkcji między głową, szyją i ramionami. Obszary, na których należy się skupić, obejmują połączenia stawowe C0, C1, C2, C3, C-T, obojczyk, ramię, przedramię i zakres ruchu od nadgarstka do palców. Poznamy możliwości ruchowe kończyn górnych i obręczy barkowej oraz ich wpływ na resztę ciała.

Zoga Movement Therapy Certification Module (krok trzeci) – 30 dni

Ten program jest podzielony na 3 bloki (z 2 dniami przerwy między poszczególnymi blokami).

Podczas tej części certyfikującej uczniowie poznają 12-sesyjny proces strategii ruchowej z interwencjami manualnymi i kierowania poprzez dotyk. Odbędzie się prezentacja nauczyciela, praca własna między studentami oraz terapia na modelach z zewnątrz. Nauczy uczestników pracy z klientami o różnym stopniu mobilności i w każdym wieku. Ten program przygotuje Cię na życiową podróż poprzez eksplorację i ciągłe wyzwania z rozwijającymi się wzorcami ludzkiej struktury i funkcji. Zapewni uczestnikom narzędzia do tworzenia zindywidualizowanych programów w sesjach jeden na jeden oraz w terapiach grupowych.

Cały program trwa 30 dni i zaprojektowany jest do wspomagania procesu integracji strukturalnej za pomocą interwencji bardziej zorientowanych na ruch, które pomagają klientom na różnych etapach zmian w procesie integracji strukturalnej. Ten proces terapeutyczny jest niewątpliwie korzystny sam w sobie, ale najlepsze wyniki osiąga się w połączeniu z sesjami integracji strukturalnej.

Nauczyciele:

Wojciech Cackowski

ZOGA FACE INTEGRATION

Zoga Face Integretion jest częścią nurtu Zoga Movement skupiającego się na przywracaniu całemu ciału równowagi napięciowej i swobody relacji ślizgowych w ciele. Zapewnia to możliwość statycznej i dynamicznej równowagi w grawitacji zwiększając wydajność ciała jako całości.

Zoga Face Integration to manualne estetyczne modelowanie twarzy i ciała przy pomocy technik manipulacji mięśni, które oddziałują na tkanki klienta w celu normalizacji napięcia mięśniowo-powięziowego obszaru dekoltu, czepca i mięśni mimicznych. Zadanie specjalisty jest rozpoznanie obszaru zagęszczeń kolagenowych i restykcji ruchu poszczególnych struktur anatomicznych względem siebie. Określenie w jaki sposób wpływają na obszary napięcia i stłoczenia skóry dzięki czemu skutecznie oddziałują na zmarszczki i odżywinie skóry. Dzięki prawidłowemu krążeniu odżywiają ją od środka. Metoda jest uzupełnieniem terapii Integracji Strukturalnej, która ma za zadanie przywrócić właściwe ułożenie tkanek względem pola grawitacyjnego.

To koncepcja dla każdego kto preferuje skuteczne i naturalne metody odmładzania. Zoga Face Integration znacznie różni się od większości dostępnych metod masaży kosmetycznych. Charakteryzuje się dużym bodźcem i spektakularnym efektem odmładzającym, liftingującym i terapeutycznym.

Zoga Face Integration została zaprojektowana w celu wspierania i osiągania celów równoważenia tkanek oraz zmiany sposobu organizacji układu mięśniowo-powięziowego wokół twarzy.

Zoga Face Integration to:

 • spersonalizowana indywidualna terapia dostosowana do potrzeb każdego klienta;
 • prawidłowa ocena napięć – zasad diagnozy, odpowiednia palpacja i kompleksowa znajomością anatomii;
 • skuteczne narzędzie poprawiające elastyczność i mobilność skóry twarzy;
 • sposób na wygładzanie i uwypuklanie a czasami nawet pełną likwidację zmarszczek;

ZOGA FACE INTEGRATION MODULE 1

Zoga Face Integration Part I

Czego nauczymy Cię na szkoleniu:

 • Analizy postawy ciała i jej wpływ na starzenie się twarzy;
 • Rozumieć podstawowe właściwości powięzi i zasady tensegracji;
 • Budować indywidualne strategie odmładzania twarzy;
 • Dowiesz się w jaki sposób oceniać wektory napięć i przeciwdziałać tym procesom;
 • Nauczysz się metody spersonalizowanej dobranej do potrzeb klienta aby budować plan działania do osiągania efektów;

Trzy dni nauki – mnóstwo informacji o praktycznych celowanych technikach, które uzupełnią i wzbogacą to co robisz, dając inne, nowe spojrzenie na pracę z obszarem twarzy.

Opis:

...

Nauczyciele:

...

ZOGA FACE INTEGRATION MODULE 2

Zoga Face Integration Part II

Czego nauczymy Cię na szkoleniu:

 • Nauczysz się widzieć i wpływać na wzorce mięśniowo – powięziowe zlokalizowane w górnym obszarze naszego ciała – szyi, dekoltu, czepca i mięśni mimicznych.
 • Przez budowanie swoich umiejętności oceny wektorów napięć nauczysz się interpretować oraz indywidualnie określać terapię dla swojego klienta.
 • Zrozumiesz znaczenia wektorów ruchu i ograniczeń w ślizgach tkanek w określonych organizacjach strukturalnych.

Trzy dni nauki – mnóstwo informacji o praktycznych celowanych technikach, które uzupełnią i wzbogacą to co robisz, dając inne, nowe spojrzenie na pracę z obszarem twarzy.

Opis:

...

Nauczyciele:

Tomasz Tomasik

ZOGA FACE INTEGRATION MODULE 3

Zoga Face Integration Part III

Podczas trzeciego modułu kursu Zoga Face rozszerzysz swoją wiedzę o techniki czytania twarzy, diagram twarzy. Dowiesz się jak zmiany w obszarze ciała wpływają na mięśnie twarzy oraz jak zmiany w obszarze odcinka szyjnego, głowy wpływają na starzenie się mięśni twarzy.

Poznasz zaawansowane techniki pozwalające na dobranie indywidualnych metod w zależności od potrzeb klienta.

Podczas certyfikującego modułu podejdziemy do ciała w sposób holistyczny. Zajmiemy się wpływem grawitacji na nasze ciało oraz wpływ poszczególnych tkanek na wygląd innych. Poświęcimy naszą uwagę również przywróceniu równowagi w ciele między innymi poprzez techniki Zoga Movement.

Opis:

...

Nauczyciele:

Wojciech Cackowski, Tomasz Tomasik

ZOGA FOR CHILDREN

ZOGA THERAPY W PEDIATRII

Zoga Therapy w Pediatrii to szkolenie skupione na manualnym uwalnianiu restrykcji mięśniowo-powięziowych stosowanych w pediatrii w szczególności z dziećmi z problemami neurologicznymi. Praca manualna wsparta badaniem strukturalnym i funkcjonalnym oraz wspomaganiem oswobodzenia tkanek w ruchu przy aktywnym udziale terapeuty kierującego ruchem pacjenta. Ćwiczenia używane dla przywracania ślizgu tkanek miękkich są adaptacją pediatryczną ruchów pochodzących z metody Zoga Movement. Całość stanowi kompleksowe podejście terapeutyczne dla pracy z dziećmi.

ZOGA THERAPY W PEDIATRII - ROZLUŹNIANIE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE MODUŁ 1

Opis:

...

Nauczyciele:

Wojciech Cackowski, Agnieszka Wójtowicz

ZOGA THERAPY W PEDIATRII - RÓWNOWAŻENIE STRUKTURALNE MODUŁ 2

Opis:

...

Nauczyciele:

Wojciech Cackowski, Agnieszka Wójtowicz

ZOGA MOVEMENT TEHRAPY - WADY POSTAWY

Opis:

...

Nauczyciele:

...

ZOGA MOVEMENT TEHRAPY - STOPA I GOLEŃ

Opis:

...

Nauczyciele:

...

ZOGA MOVEMENT W TERAPII NIEMOWLĄT

Opis:

W programie szkolenia zawarte są strategie strukturalnej pracy z najczęstszymi zaburzeniami u niemowląt na jakie napotyka terapeuta pediatryczny. Podczas tego praktycznego szkolenia omówimy zaburzenia symetrii ciała zaczynające się od asymetrii głowy i połączenia głowy i szyi. Pokażemy sposoby pracy z tym obszarem i wypróbujemy tę prace na sobie i modelach z zewnątrz. Będziemy stosować strategię na uniesione żebra i obojczyki, najczęstsze wady stóp, miednicy i twarzoczaszki, wady zgryzu i inne zaburzenia rozwojowe jakie napotykamy u naszych pacjentów. Nauczymy się również strategii pracy na dzieciach po operacjach serca i innych częstych zabiegach chirurgicznych wieku dziecięcego. Szkolenie to przygotuje Was do praktycznej pracy strukturalnej w gabinecie z konkretnymi przypadkami klinicznymi u niemowląt i da możliwość skutecznego oddziaływania na te problemy.

Nauczyciele:

Wojciech Cackowski, Agnieszka Mostowicz, Anna Srokowska