Język:
Język:
Strona główna Kursy Zoga Therapy w Pediatrii – Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe moduł 1 – Radom

Zoga Therapy w Pediatrii – Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe moduł 1 – Radom

Zoga Therapy w Pediatrii to szkolenie skupione na manualnym uwalnianiu restrykcji mięśniowo – powięziowych stosowanych w pediatrii w szczególności z dziećmi z problemami neurologicznymi.



Dane kursu:

Data: 16-20.12.2024

Godziny: 9:00-17:00

Wykładowcy:

Szczegółowe informacje:
www.medikos.com.pl


Informacje o kursie

Zoga Therapy w Pediatrii to szkolenie skupione na manualnym uwalnianiu restrykcji mięśniowo – powięziowych stosowanych w pediatrii w szczególności z dziećmi z problemami neurologicznymi. Praca manualna wsparta badaniem strukturalnym i funkcjonalnym oraz wspomaganiem oswobodzenia tkanek w ruchu przy aktywnym udziale terapeuty kierującego ruchem pacjenta. Ćwiczenia używane dla przywracania ślizgu tkanek miękkich są adaptacją pediatryczną ruchów pochodzących z metody Zoga Movement. Całość stanowi kompleksowe podejście terapeutyczne dla pracy z dziećmi.

DZIEŃ 1
Powierzchowne tkanki znajdujące się z przodu ciała
Celem jest poznanie przebiegu włókien i struktur znajdujących się z przodu ciała. Nauczymy sposobów oceny funkcjonalnej oraz technik rozluźniania mięśniowo – powięziowego przebiegających w tej okolicy.

DZIEŃ 2
Powierzchowne tkanki znajdujące się z tyłu ciała
Omówienie przebiegu struktur z tyłu ciała, ocena funkcjonalna oraz techniki pracy uwalniania mięśniowo- powięziowego. Ta część szkolenia skoncentrowana jest na interakcji stopy z podłożem i konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Pozwoli tworzyć strategie dla poprawy mechaniki stopy i nogi dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.

DZIEŃ 3
Tkanki znajdujące się po bocznej stronie ciała
Omówienie tkanek znajdujących się po bocznej stronie wraz z narzędziami w postaci technik wykorzystywanych w pracy z najmłodszymi. Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na pacjencie z zewnątrz. Praca kursantów na dzieciach.

DZIEŃ 4
Spirala mięśniowo-powięziowa
Omówienie przebiegu oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej oraz głowy. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.

DZIEŃ 5
Tkanki głębokie, połączenia mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych, nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Wprowadzenie do pracy na głębokich strukturach mięśniowo- powięziowych. Trzecia sesja demo oraz praca kursantów na dzieciach.

Zajęcia obejmują:
· 33 godziny (zegarowe) zajęć,
· Szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób.
· Analiza Posturalna – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców.
· Techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego – każda technika jest pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej.
· Pracę z dziećmi z różnymi problemami.

Organizator:
Więcej informacji oraz zapisy: MEDIKOS

Zapisz się na stronie organizatora

Wróć do listy kursów