Język:
 • en
Język:
 • en
Strona główna Zoga Multidimensional Movement

Zoga Multidimensional Movement

Zoga to koncepcja ruchowa dla każdego kto chce osiągnąć swobodę i świadomość ruchu oraz postawy w 4D. Poddaje próbie wszystkie możliwe relacje ciała do grawitacji i tworzy wiele globalnych i lokalnych wektorów ruchu dostępnych w ciele.

Używa mapy Taśm Anatomicznych (Anatomy Trains) do kierowania procesem biomechanicznych interwencji wokół tensegracyjnego systemu powięziowego. Asany Jogi są testami funkcjonalnymi i pozycjami wywołującymi różne wektory pociągania pomiędzy różnymi warstwami powięziowymi. Zoga jest zaprojektowana dla wspierania i osiągania celów Integracji Strukturalnej i stworzenia trwałej zmiany wzorca w organizacji systemu mięśniowo – powięziowego w ludzkim ciele.

Zoga może przybierać formę:

ZOGA MOVEMENT INTRODUCTION

Podczas tego szkolenia uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy w metodzie Zoga Movement. Przedstawiona zostanie im koncepcja relatywnego ruchu tkanek oraz jego wpływu na reakcje łańcuchowe w stawach, które warunkują możliwość swobodnego ruchu. Poznają również podstawy analizy posturalnej oraz analizy biomechanicznej ciała w ruchu. Kolejnym krokiem będzie doświadczenie tego, w jaki sposób poprzez odpowiednio zaprojektowane sekwencje ruchowe uzyskiwać zmiany w organizacji przestrzennej ciała w grawitacji oraz przywracanie większej ilości potencjału ruchu w swoim ciele i ciele pacjenta.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia zapoznają się ze skutecznymi technikami manualnymi i technikami wspomagania ruchu, które pomogą im osiągać lokalne i globalne zmiany w układzie biomechanicznym ciała swoich pacjentów.

Zapraszamy do doświadczenia tej przemiany na sobie podczas 3 dniowego kursy Zoga Movement Introduction.

ZOGA MOVEMENT PRACTICE ADVANCED

Program przeznaczony dla profesjonalistów zajmujących się ruchem, którzy prowadzą zajęcia w grupach. Uczniowie poznają wszystkie zasady Zoga Movement oparte na integracji strukturalnej, jodze i kierunkowym ślizgu warstw powięziowych. Nauczą się, jak prowadzić 12-tygodniowy program, który poprowadzi grupę przez podróż do samodzielnej eksploracji, która pomoże im osiągnąć lepszy stosunek do grawitacji w postawie i ruchu. Celem tego 12-tygodniowego programu jest pomoc ludziom w reorganizacji ich systemu biotensegracyjnego, ale także znalezienie lepszych połączeń ze sobą i własnym ciałem.

Zoga Movement Practice Certification Program

By zostać certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement Practice…

Program certyfikacji dla specjalistów ruchowych pracujących z grupami. Program certyfikacji składa się z 3 kroków:

 1. Zoga Movement Introduction – 3 dni (krok pierwszy).
 2. Zoga Movement Practice Advanced – 6 dni (krok drugi).
 3. Zoga Movement Practice Certification Module – 15 dni (krok trzeci).

Po uczestnictwie w kursie wprowadzającym Zoga Movement Introduction (krok pierwszy), kolejnym krokiem jest 6-dniowe szkolenie skoncentrowane na poznaniu Lokalnego zrozumienia i Globalnych interwencji.

Zoga Movement Practice Advanced (krok drugi) – 6 dni. Ten program koncentruje się na zrozumieniu 6 obszarów ciała. Każdy dzień będzie pracą na innym obszarze. Zaczniemy od nauki o ruchu i uzyskania przestrzennego zrozumienia anatomii całego ciała. Zaczynając od stóp, zbadamy możliwości ruchu między poszczególnymi segmentami ciała, kończąc na równoważeniu ruchów głowy i szyi. Uczniowie dowiedzą się także, jak obserwować obszary wymagające interwencji ruchowej i jak wprowadzać zmiany w tych obszarach podczas zajęć w klasie. Zbadamy najczęstsze wzorce postawy i ruchu, a następnie opracujemy strategie, aby na nie wpłynąć.

Zoga Movement Practice Certification Module (krok trzeci) – 15 dni. Ten 15-dniowy moduł będzie koncentrował się na tworzeniu programów zajęć grupowych na zasadzie 12 kroków zbudowanych wokół strategii Integracji Strukturalnej. Nauczy Cię, jak pomóc klientom osiągnąć określone postępy w zakresie ruchomości jak i organizacji strukturalnej ciała. Da Tobie możliwość poprowadzenia zajęć dla osób w różnym wieku i z różnym poziomem sprawności.

By zostać certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement Practice należy pozytywnie ukończyć zajęcia certyfikujące, które przebiegają w następujący sposób:

 • 5 dni zajęć & 2 dni wolne
 • 5 dni zajęć & 1 dzień wolny
 • 5 dni zajęć

ZOGA MOVEMENT THERAPY ADVANCED

Zoga Movement Therapy Certification Program

Program przeznaczony dla terapeutów, którzy chcą pracować indywidualnie z klientami, a także chcą poszerzyć swoje zrozumienie i wykorzystanie ruchu w procesie terapeutycznym. W tym programie certyfikacji uczniowie poznają 12-sesyjny proces terapeutyczny, który wspiera cele integracji strukturalnej i daje klientom możliwość lepszego zrozumienia siebie poprzez ruch. Daje im jednocześnie możliwość odzyskania swobody oraz lekkości poruszania się i funkcjonowania w grawitacji.

Program certyfikacji dla terapeutów manualnych / fizjoterapeutów pracujących indywidualnie:

 • Zoga Movement Introduction – 3 days
 • Zoga Movement Therapy Advanced Part 1 – 3 dni
 • Zoga Movement Therapy Advanced Part 2 – 3 dni
 • Zoga Movement Therapy Advanced Part 3 – 3 dni
 • Zoga Movement Therapy Certification Module- 30 dni

Zoga Movement Therapy Certification Program

Program szkoleniowy rozpoczyna się od warsztatów wprowadzających Zoga Movement Introduction (krok pierwszy), po których następują 3 zaawansowane szkolenia (krok drugi):

1. Zoga Movement Therapy Advanced Part 1 – 3 dni
„Stopy, Nogi i Miednica”

W ciągu tych 3 dni uczniowie będą eksplorować anatomię i biomechanikę ruchu nóg i miednicy. Obejmuje to ruch grupowy, analizę funkcjonalną i posturalną, manualne kierowanie i interwencje. Szkolenie dotyczy najczęstszych wzorców postawy i daje studentom narzędzia do badania i oddziaływania terapeutycznego w celu poprawy funkcjonowania w tym obszarze i lepszej jego relacji z resztą układu tensegracyjnego ciała.

2. Zoga Movement Therapy Advanced Part 2 – 3 dni
„Brzuch, Klatka Piersiowa i Kręgosłup”

Ta część ma na celu wgłębienie się w bardzo złożony świat oddechu, emocji, narządów wewnętrznych i naczyń. Poprzez ruch, ćwiczenia świadomości, dotyk i oddech uczniowie zanurzą się w świat “rytmów życia”. Nauczą się skutecznych interwencji, które wpływają na możliwości poruszania się w naszych “jamach ciała” i wokół kręgosłupa.

3. Zoga Movement Therapy Advanced Part 3 – 3 dni
„Barki, Ramiona, Głowa i Szyja”

Podczas tej ostatniej części uczniowie przyjrzą się bliżej relacjom w ruchu i funkcji między głową, szyją i ramionami. Obszary, na których należy się skupić, obejmują połączenia stawowe C0, C1, C2, C3, C-T, obojczyk, ramię, przedramię i zakres ruchu od nadgarstka do palców. Poznamy możliwości ruchowe kończyn górnych i obręczy barkowej oraz ich wpływ na resztę ciała.

Zoga Movement Therapy Certification Module (krok trzeci) – 30 dni

Ten program jest podzielony na 3 bloki (z 2 dniami przerwy między poszczególnymi blokami).

Podczas tej części certyfikującej uczniowie poznają 12-sesyjny proces strategii ruchowej z interwencjami manualnymi i kierowania poprzez dotyk. Odbędzie się prezentacja nauczyciela, praca własna między studentami oraz terapia na modelach z zewnątrz. Nauczy uczestników pracy z klientami o różnym stopniu mobilności i w każdym wieku. Ten program przygotuje Cię na życiową podróż poprzez eksplorację i ciągłe wyzwania z rozwijającymi się wzorcami ludzkiej struktury i funkcji. Zapewni uczestnikom narzędzia do tworzenia zindywidualizowanych programów w sesjach jeden na jeden oraz w terapiach grupowych.

Cały program trwa 30 dni i zaprojektowany jest do wspomagania procesu integracji strukturalnej za pomocą interwencji bardziej zorientowanych na ruch, które pomagają klientom na różnych etapach zmian w procesie integracji strukturalnej. Ten proces terapeutyczny jest niewątpliwie korzystny sam w sobie, ale najlepsze wyniki osiąga się w połączeniu z sesjami integracji strukturalnej.

O metodzie

Nasi partnerzy