Język:
Język:
Strona główna Kursy Zoga Movement Therapy – Wady Postawy – Lublin

Zoga Movement Therapy – Wady Postawy – Lublin

Na szkoleniu otrzymasz wiedzę oraz umiejętności dotyczące szczegółowej anatomii danego obszaru, analizę posturalną, techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego i ZOGA Movement oraz pracę z dziećmi z różnymi problemami neurologicznymi, z wykorzystaniem poznanych technik.Dane kursu:

Data: 5-9.06.2024

Godziny:

Wykładowcy:

Szczegółowe informacje:
http://www.fizjoactiv.pl/index.php/kursy2/329-zoga-tharapy-wady-postawy


Informacje o kursie

Na szkoleniu otrzymasz wiedzę oraz umiejętności dotyczące:
a/ szczegółowej anatomii danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób;

b/ analizę posturalną – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców,
c/ techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego i ZOGA Movement – każda technika jest pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej,
d/ pracę z dziećmi z różnymi problemami neurologicznymi, z wykorzystaniem poznanych technik.
Opis zakresu szkolenia
 1
Ocena prawidłowej postawy i ruchu oraz strategie terapeutyczne
Omówienie interakcji stopy z podłożem i konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Tworzenie strategii dla poprawy mechaniki stopy i nogi, dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.
2
Stopa i kończyna dolna
Techniki skutecznie wpływające na strukturę i ruch w obszarze stopy i kończyn dolnych. Uzupełnienie technik manualnych o techniki kierowania ruchem.
3
Klatka piersiowa i kręgosłup
Nieprawidłowości występujące w obrębie klatki piersiowej i kręgosłupa. Praca nad przywróceniem prawidłowej ruchomości i postawy ciała.
Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na pacjencie z zewnątrz.
Praca kursantów na dzieciach.
4
Spirala mięśniowo-powięziowa
Omówienie przebiegu oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki piersiowej. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.
5
Tkanki głębokie a wady postawy
Tkanki głębokie, połączenia mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne połączenia tkanek w ciele.
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych i korespondujących z nimi wad postawy. Nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Ćwiczenia zalecane pacjentom do domu z zakresu metody Zoga Movement, które wspomagać będą proces terapeutyczny.

Organizator: Fizjoactiv

Zapisz się na stronie organizatora

Wróć do listy kursów