Język:
  • en
Język:
  • en
Strona główna Zoga Movement Therapy

Zoga Movement Therapy

Zoga Movement Therapy

 

Zoga jest zbiorem ćwiczeń wzmacniających i rozciągających opartych na asanach jogi i zasadach Integracji Strukturalnej. Została stworzona, aby przywrócić ślizg pomiędzy poszczególnymi warstwami powięzi naszego ciała. Ludzki organizm ma możliwość swobodnego funkcjonowania w grawitacji i poruszania się w niej w dowolnie obranym kierunku. Zoga wykorzystuje te możliwości do analizy oraz pracy terapeutycznej. Celem Zoga Movement jest poprawa relacji biomechanicznej ułożenia statycznego i dynamicznego ciała do grawitacji.

Zoga w praktyce uczy Cię:

 

 

Zoga Movement Therapy Certification Program
Program certyfikacji dla terapeutów manualnych / fizjoterapeutów pracujących indywidualnie

 

Zoga Movement Therapy Certification Program

By zostać certyfikowanym terapeutą Zoga Movement Therapy

Ten program jest przeznaczony dla terapeutów, którzy chcą pracować indywidualnie z klientami, a także chcą poszerzyć swoje zrozumienie i wykorzystanie ruchu w procesie terapeutycznym. W tym programie certyfikacji uczniowie poznają 12-sesyjny proces terapeutyczny, który wspiera cele integracji strukturalnej i daje klientom możliwość lepszego zrozumienia siebie poprzez ruch. Daje im jednocześnie możliwość odzyskania swobody oraz lekkości poruszania się i funkcjonowania w grawitacji.

Program szkoleniowy  rozpoczyna się od warsztatów wprowadzających Zoga Movement Introduction (krok pierwszy),

po których następują  3 zaawansowane szkolenia  (krok drugi):

1. Zoga Movement Therapy Advanced Part 1 – 3 dni

„Stopy, Nogi i Miednica”

Cena: 2100 PLN
Instruktor: Wojtek Cackowski

W ciągu tych 3 dni uczniowie będą eksplorować anatomię i biomechanikę ruchu nóg i miednicy. Obejmuje to ruch grupowy, analizę funkcjonalną i posturalną, manualne kierowanie i interwencje. Szkolenie dotyczy najczęstszych wzorców postawy i daje studentom narzędzia do badania i oddziaływania terapeutycznego w celu poprawy funkcjonowania w tym obszarze i lepszej jego relacji z resztą układu tensegracyjnego ciała.

2. Zoga Movement Therapy Advanced Part 2 – 3 dni

„Brzuch, Klatka Piersiowa i Kręgosłup”

Cena: 2100 PLN
Instruktor: Wojtek Cackowski

Ta część ma na celu wgłębienie się w bardzo złożony świat oddechu, emocji, narządów wewnętrznych i naczyń. Poprzez ruch, ćwiczenia świadomości, dotyk i oddech uczniowie zanurzą się w świat „rytmów życia”. Nauczą się skutecznych interwencji, które wpływają na możliwości poruszania się w naszych „jamach ciała” i wokół kręgosłupa.

3. Zoga Movement Therapy Advanced Part 3 – 3 dni

„Barki, Ramiona, Głowa i Szyja”

Cena: 2100 PLN
Instruktor: Wojtek Cackowski

Podczas tej ostatniej części uczniowie przyjrzą się bliżej relacjom w ruchu i funkcji między głową, szyją i ramionami. Obszary, na których należy się skupić, obejmują połączenia stawowe C0, C1, C2, C3, C-T, obojczyk, ramię, przedramię i zakres ruchu od nadgarstka do palców. Poznamy możliwości ruchowe kończyn górnych i obręczy barkowej oraz ich wpływ na resztę ciała.

Zoga Movement Therapy Certification Module (krok trzeci) – 28 dni

Dostępne w 2021 r
Instruktor: Wojtek Cackowski

Ten program jest podzielony na 3 bloki (z 2 dniami przerwy między poszczególnymi blokami).

Podczas tej części certyfikującej uczniowie poznają 12-sesyjny proces strategii ruchowej z interwencjami manualnymi i kierowania poprzez dotyk. Odbędzie się prezentacja nauczyciela, praca własna między studentami oraz terapia na modelach z zewnątrz. Nauczy uczestników pracy z klientami o różnym stopniu mobilności i w każdym wieku. Ten program przygotuje Cię na życiową podróż poprzez eksplorację i ciągłe wyzwania z rozwijającymi się wzorcami ludzkiej struktury i funkcji. Zapewni uczestnikom narzędzia do tworzenia zindywidualizowanych programów w sesjach jeden na jeden oraz w terapiach grupowych.

Cały program trwa 40 dni i zaprojektowany jest do wspomagania procesu integracji strukturalnej za pomocą interwencji bardziej zorientowanych na ruch, które pomagają klientom  na różnych etapach zmian w procesie integracji strukturalnej. Ten proces terapeutyczny jest niewątpliwie korzystny sam w sobie, ale najlepsze wyniki osiąga się w połączeniu z sesjami integracji strukturalnej.

O metodzie

Nasi partnerzy