Język:
  • en
Język:
  • en
Strona główna Zoga Movement Practice

Zoga Movement Practice

Zoga Movement Practice

Zoga jest zbiorem ćwiczeń wzmacniających i rozciągających opartych na asanach jogi i zasadach Integracji Strukturalnej. Została stworzona, aby przywrócić ślizg pomiędzy poszczególnymi warstwami powięzi naszego ciała. Ludzki organizm ma możliwość swobodnego funkcjonowania w grawitacji i poruszania się w niej w dowolnie obranym kierunku. Zoga wykorzystuje te możliwości do analizy oraz pracy terapeutycznej. Celem Zoga Movement jest poprawa relacji biomechanicznej ułożenia statycznego i dynamicznego ciała do grawitacji.

Zoga w praktyce uczy Cię:

 

 

Zoga Movement Practice Certification Program

Program certyfikacji dla specjalistów ruchowych pracujących z grupami

 

Zoga Movement Practice Certification Program

By zostać certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement Practice

Ten program jest przeznaczony dla profesjonalistów zajmujących się ruchem, którzy prowadzą zajęcia w grupach. Uczniowie poznają wszystkie zasady  Zoga Movement oparte na integracji strukturalnej, jodze i kierunkowym ślizgu warstw powięziowych. Nauczą się, jak prowadzić 12-tygodniowy program, który poprowadzi grupę przez podróż do samodzielnej eksploracji, która pomoże im osiągnąć lepszy stosunek do grawitacji w postawie i ruchu. Celem tego 12-tygodniowego programu jest pomoc ludziom w reorganizacji ich systemu biotensegracyjnego, ale także znalezienie lepszych połączeń ze sobą i własnym ciałem.

Program certyfikacji składa się z 3 kroków:
1. Zoga Movement Introduction (krok pierwszy),

2. Zoga Movement Practice Advanced  (krok drugi)

3. Zoga Movement Practice Certification Module (krok trzeci).

Po uczestnictwie w kursie wprowadzającym Zoga Movement Introduction (krok pierwszy), kolejnym krokiem jest 6-dniowe szkolenie skoncentrowane na poznaniu Lokalnego zrozumienia i Globalnych interwencji.

Zoga Movement Practice Advanced  (krok drugi) – 6 dni

Cena: 3900 PLN
Instruktor: Wojtek Cackowski

Ten program koncentruje się na zrozumieniu 6 obszarów ciała. Każdy dzień będzie pracą na innym obszarze. Zaczniemy od nauki o ruchu i uzyskania przestrzennego zrozumienia anatomii całego ciała. Zaczynając od stóp, zbadamy możliwości ruchu między poszczególnymi segmentami ciała, kończąc na równoważeniu ruchów głowy i szyi. Uczniowie dowiedzą się także, jak obserwować obszary wymagające interwencji ruchowej i jak wprowadzać zmiany w tych obszarach podczas zajęć w klasie. Zbadamy najczęstsze wzorce postawy i ruchu, a następnie opracujemy strategie, aby na nie wpłynąć.

Zoga Movement Practice Certification Module (krok trzeci) – 15 dni

Dostępne w 2021 r
Instruktor: Wojtek Cackowski

Ten 15-dniowy moduł będzie koncentrował się na tworzeniu programów zajęć grupowych na zasadzie 12 kroków zbudowanych wokół strategii Integracji Strukturalnej. Nauczy Cię, jak pomóc klientom osiągnąć określone postępy w zakresie ruchomości jak i organizacji strukturalnej ciała. Da Tobie możliwość poprowadzenia zajęć dla osób  w różnym wieku i z różnym poziomem sprawności.

By zostać certyfikowanym Terapeutą Zoga Movement Practice należy pozytywnie ukończyć zajęcia certyfikujące, które przebiegają w następujący sposób:

5 dni zajęć  & 2 dni wolne

5 dni zajęć  & 1 dzień wolny

5 dni zajęć

O metodzie

Nasi partnerzy